Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych

Galeria

Dla nauczycieli

Start Wydarzenia szkolne Wolontariusze na „Połczyńskim szlaku”
Wolontariusze na „Połczyńskim szlaku” PDF Drukuj Email
niedziela, 09 września 2018 12:16

6 czerwca 2018r. dziesięcioro wolontariuszy z klas II i III Technikum Zawodowego pod opieką szkolnej pedagog p. Marzeny Kalinowskiej i praktykantki Ludmiły Kasechube wzięło udział w 3 edycji imprezy integracyjnej pn. „Połczyński Szlak”, zorganizowanej przez Środowiskowy Dom Samopomocy „Radość” w Połczynie-Zdroju. Impreza ta pozwalała podopiecznym z zaproszonych Środowiskowych Domów Samopomocy na poznanie naszego miasta i parku zdrojowego.

Nasi wolontariusze razem z osobami niepełnosprawnymi wzięli udział w zadaniach związanych z poznawaniem różnych miejsc w centrum miasta i w parku. Pełnili rolę przewodników dla poszczególnych grup. Byli bardzo pomocni organizatorom w przygotowaniu miejsca imprezy, przy wydawaniu przygotowanego posiłku, obsłudze w trakcie imprezy oraz w uporządkowaniu skweru po zakończeniu wydarzenia.

W rozmowie z Panią kierownik Edytą Leśną-Kamać  uczniowie dowiedzieli się, jakie są cele działalności Środowiskowego Domu Samopomocy w Połczynie-Zdroju. Pani kierownik opowiedziała o podopiecznych oraz o rodzajach zajęć terapii zajęciowej, które oferuje placówka dla osób niepełnosprawnych.

 

 

Poprawiony: niedziela, 09 września 2018 12:21
 

 

Odwiedzin:

Darmowy licznik odwiedzin licznik odwiedzin

(od 18.01.2011)

razem przeciw razom
Stworzone dzięki Joomla!. Designed by: joomla templates web hosting Valid XHTML and CSS.