Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych

Galeria

Dla nauczycieli

Start Pielęgniarka "Nie zawsze wędzone trzyma dłużej. Nie pal! Nie truj"
"Nie zawsze wędzone trzyma dłużej. Nie pal! Nie truj" PDF Drukuj Email
Wpisany przez Redaktor_M   
poniedziałek, 23 listopada 2015 20:53

To hasło kampanii społecznej realizowanej przez Państwową Inspekcję Sanitarną z okazji obchodzonego 19 listopada, Światowego Dnia Rzucania Palenia. Jej symbolem są płuca "uwędzone" dymem tytoniowym, które nie nadają się już do zdrowego i długiego życia.

Kampanię będzie można obserwować w dniach 16-30 listopada br. w wybranych miastach w Polsce, na nośnikach citylight, na ekranach LCD w komunikacji miejskiej, w formie ulotek informacyjnych oraz w Internecie.

 

 

Kampania ma nie tylko zachęcić społeczeństwo do nierozpoczynania palenia lub do zerwania z nałogiem, ale przede wszystkim zwrócić uwagę na problem palaczy, którzy nie szanują obowiązku nieszkodzenia innym, paląc zarówno przy dorosłych, jak i przy dzieciach oraz na biernych palaczy dymu tytoniowego, którzy przyzwalają na palenie w ich obecności.

 

Spot towarzyszący kampanii pokazuje drogę człowieka, który jako dziecko jest narażony na bierne palenie, a ze względu na ciągły kontakt z papierosami w rezultacie sam staje się palaczem.  Historia kończy się w momencie, w którym płuca dorosłego człowieka stają się „niezdatne do życia” w wyniku wieloletniego działania substancji toksycznych pochodzących z papierosów.

 

Poprawiony: poniedziałek, 23 listopada 2015 22:06
 

 

Odwiedzin:

Darmowy licznik odwiedzin licznik odwiedzin

(od 18.01.2011)

razem przeciw razom
Stworzone dzięki Joomla!. Designed by: joomla templates web hosting Valid XHTML and CSS.