Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych

Galeria

Dla nauczycieli

Start Równe szanse w zdrowiu - ZAKOŃCZONY
Równe szanse w zdrowiu PDF Drukuj Email
Wpisany przez Redaktor_J   
sobota, 26 września 2015 09:44

Nasza szkoła przystąpiła w lutym 2015 r. do projektu "Równe szanse w zdrowiu- program profilaktyki i promocji zdrowia w Powiecie Świdwińskim", który realizowany jest w ramach Programu Operacyjnego PL13 Ograniczenie społecznych nierówności w zdrowiu. Realizacja działań projektowych potrwa do 30 kwietnia 2016 roku.

 

Do tej pory w ramach projektu w naszej szkole odbyły się:
2. warsztaty "Czyste ręce, zdrowe zęby"

12 grudnia w ramach projektu „Równe szanse w zdrowiu – program profilaktyki i promocji zdrowia w Powiecie Świdwińskim” dofinansowanego z funduszy Norweskiego Mechanizmu Finansowego oraz budżetu państwa odbyły się w naszej szkole warsztaty na temat „Czyste ręce, zdrowe zęby”. W warsztatach wzięli udział uczniowie całej szkoły.

Warsztaty poprowadziła pani Katarzyna Siedzik - doświadczona dietetyk prowadząca swoja poradnię (www.poradydiet.pl). Pani dietetyk omówiła ważne aspekty dotyczące naszego zdrowia oraz higieny, które mogą zapobiec chorobom układu pokarmowego oraz jamy ustnej. Przekazała ważne informacje na temat właściwego odżywiania się oraz przekonywała do aktywności fizycznej, która jest podstawą nowej piramidy żywności. Cenne informacje każdy z nas spróbuje praktykować w codziennym życiu.

 

1. warsztaty zdrowego żywienia.

12 czerwca 2015 roku w Zespole Szkół  Ponadgimnazjalnych w Połczynie Zdroju odbyły się  warsztaty zdrowego żywienia organizowane w ramach projektu „Równe szanse w zdrowiu – program profilaktyki i promocji zdrowia w Powiecie Świdwińskim” finansowany ze środków Norweskiego Mechanizmu Finansowego oraz budżetu państwa.


W ramach warsztatów dla grupy 40-osobowej odbył się dwugodzinny wykład na temat racjonalnego odżywiania się poprowadzony przez panią Wiesławę Maj. W trakcie wykładu pani dietetyk próbowała uświadomić młodzieży niebezpieczeństwa, jakie niesie za sobą problem otyłości i złego odżywiania się, przedstawiła pełny przykładowy jadłospis tygodniowy dla osoby z nadwagą wraz z tabelą kaloryczności dla każdego posiłku.

Po wykładzie grupa młodzieży w pracowni gastronomicznej miała możliwość przygotować pełen dietetyczny posiłek obiadowy oraz przekąskę i sałatkę.

 

Następnie w sali bankietowej został podany poczęstunek dla grupy około 60 osób. Każdy uczestnik otrzymał do degustacji zupę – pomidorową z makaronem, danie główne w postaci kurczaka pieczonego wraz z ryżem oraz surówką z oprószonej marchwi z groszkiem. Dodatkowo uczestnicy jako przekąskę otrzymali naleśniki z owocami oraz sałatkę jarzynową.
Warsztaty trwały około 6 godzin, w tym czasie młodzież dowiedziała się wielu ważnych informacji na temat zdrowego odżywiania oraz nauczyła się, jak przygotować swoje ulubione dania w zdrowszej (dietetycznej) wersji.

 

Zapraszamy do odwiedzenia strony internetowej projektu oraz śledzenia wydarzeń na facebooku.

Poprawiony: czwartek, 14 stycznia 2016 18:31
 

 

Odwiedzin:

Darmowy licznik odwiedzin licznik odwiedzin

(od 18.01.2011)

razem przeciw razom
Stworzone dzięki Joomla!. Designed by: joomla templates web hosting Valid XHTML and CSS.