Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych

Galeria

Dla nauczycieli

Start Wydarzenia szkolne Filmowa Gra Miejska
Filmowa Gra Miejska PDF Drukuj Email
piątek, 23 maja 2014 16:41

Już 30 maja w Połczynie-Zdroju odbędzie się niezwykłe wydarzenie, czyli Filmowa Gra Miejska. Polski Instytut Sztuki Filmowej wspólnie z Centrum Edukacji Obywatelskiej i Nowymi Horyzontami Edukacji Filmowej zapraszają młodych wielbicieli kina na pełne nieoczekiwanych zwrotów akcji wędrówki po połczyńskich ulicach.

Filmowa Gra Miejska to interaktywny spacer po mieście śladami niezapomnianych filmów. Uczestnicy gry będą mieli okazję odtworzyć sytuacje nawiązujące do polskich filmów animowanych. Gra jest doskonałą okazją do przyjrzenia się mniej znanym produkcjom. W tym roku Filmowa Gra Miejska odbędzie się równolegle w kilku miastach w Polsce: Białymstoku, Bydgoszczy, Gdańsku, Kielcach, Kluczborku, Krasnymstawie, Olsztynku, Połczynie-Zdroju, Poznaniu, Przemyślu, Radomiu, Rybniku, Tczewie, Warszawie, Woli Rzędzińskiej i Wrocławiu. W każdym z miast trasę oraz zadania do wykonania na poszczególnych punktach opracują uczniowie. Połczyńscy licealiści z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. S. Staszica to zadanie mają już za sobą, pomógł im w tym Marcin Mitzner- animator z Warszawy(CEO), który poprowadził z młodzieżą pięciogodzinny warsztat. Nie trzeba znać się na filmie, żeby wziąć udział w naszej grze. Wystarczy pozytywne nastawienie oraz chęć do przeżycia filmowej przygody. Na każdym punkcie znajdą się wskazówki, które pomogą rozwiązać zadanie. Najważniejsza i tak jest dobra zabawa!

Do wzięcia udziału w połczyńskiej Grze zapraszamy uczniów szkół ponadpodstawowych wraz z opiekunami. Szczegółowe informacje na stronie http://gramiejska.filmotekaszkolna.pl/. W Połczynie-Zdroju gra startuje o godzinie 11.00 w Pracowni Filmoteki Szkolnej w ZSP przy ul. St. Staszica 6.


Poprawiony: piątek, 23 maja 2014 17:00
 

 

Odwiedzin:

Darmowy licznik odwiedzin licznik odwiedzin

(od 18.01.2011)

razem przeciw razom
Stworzone dzięki Joomla!. Designed by: joomla templates web hosting Valid XHTML and CSS.