Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych

Galeria

Dla nauczycieli

Start Wydarzenia szkolne Dni otwarte w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Połczynie-Zdroju
Dni otwarte w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Połczynie-Zdroju PDF Drukuj Email
sobota, 25 maja 2013 18:59

Połczyn-Zdrój, sobota - 18 maja 2013 roku, godziny poranne. Z otwartych okien i drzwi otaczających Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych przy ulicy Staszica 6 dochodzą odgłosy i zapachy niepozostawiające złudzeń – czas na piknik.

Tymczasem na boisku szkolnym stoją już atrakcje: zjeżdżalnia, dmuchane zamki, loteria fantowa, kiermasz roślin ozdobnych, stanowiska pokazowe i konkursowe, sprzęt sportowy, farby do malowania twarzy, sklepik, stoiska z przygotowanymi przez uczniów i nauczycieli posiłkami i wiele, wiele innych.

Krzątanina młodzieży przygotowującej się do tego niezwykłego wydarzenia przyciągnęła dzieci z okolicznych domów już przed rozpoczęciem imprezy. Dzieci z nieskrywanym zaciekawieniem dopytywały co tu się będzie działo. A działo się sporo.

Równo o godzinie 10.00 pan prof. Zenon Darosz, prowadzący, rozpoczął piknik szkolny od powitania wszystkich przybyłych gości – mieszkańców miasta i gminy Połczyn-Zdrój, wśród których znaleźli się starosta Powiatu Świdwińskiego pan Mirosław Majka i wiceburmistrz Połczyna-Zdroju pan Mirosław Pierz, nadleśniczy Nadleśnictwa Połczyn-Zdrój Sebastian Witek oraz pani Zofia Wilczyńska.

Dzieci, przebierając nogami, od razu wskoczyły na „dmuchańce”, na których szalały do woli. Część z nich brała udział w konkursach sportowych, w których oprócz medali i pucharów, otrzymali także zdrowe przekąski w postaci owoców. Z kolei animatorzy, w rolę których wcielili się uczniowie i nauczyciele Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Połczynie-Zdroju, organizowali przeróżne gry i zabawy dla wszystkich uczestników. Najmłodsi mieli też okazję do pomalowania twarzy, a wszyscy użytkownicy dwóch kółek – do oznakowania swojego roweru (akcję prowadziła policja). Nie należy też zapomnieć o dwóch kucach, które umilały czas (szczególnie najmłodszym) krótkimi przejażdżkami.

Największym zainteresowaniem cieszyła się loteria fantowa, w której, oprócz wielu wspaniałych nagród, można było wygrać rower górski. W przeciwieństwie do innych tego typu atrakcji, tu każdy los wygrywał, toteż zamiłowanie uczestników do loterii zaskoczyło wszystkich.

Na uwagę zasługuje nietypowy konkurs –„Rodzinne gotowanie” , do którego przystąpili uczniowie szkoły wraz ze swoimi rodzinami. Rywalizacja była zacięta, żadna z rodzin nie ustawała w wysiłkach, toteż do samego końca trudno było stwierdzić, która z nich prowadzi. Po degustacji potraw przez jury i oddanych głosach, przyszedł czas na werdykt, który ogłosił dyrektor szkoły pan Stefan Myca. Pierwsze miejsce za pyszne krokiety zdobyła Joanna Poźniak z klasy ITŻ wraz ze swoją mamą panią Marzeną Dymitrów, drugie miejsce zajęli Marcel Gumowski z klasy ITŻ i jego mama pani Monika Skowron, którzy przygotowali placek po węgiersku, trzecie miejsce, ale nadal na podium, przypadło w udziale twórczyniom wiosennej zupy szczawiowej, uczennicy Aleksandrze Mińkiewicz, która także gotowała ze swoją mamą, panią Jolantą Mińkiewicz . Zważywszy na ogromne zainteresowanie tym konkursem, organizatorzy planują reedycję we wrześniu 2013 roku.

Pani prof. Krystyna Kawicz- Żabska, opiekunka szkolnego koła „Pomocy przedmedycznej” wraz ze swoimi podopiecznymi, przygotowała konkurs udzielania pierwszej pomocy. W turnieju brały udział trzyosobowe zespoły z każdej klasy. Uczestnicy, oprócz wiedzy teoretycznej, musieli popisać się przede wszystkim praktyczną, gdyż czekało na nich aż dziewięć zadań, między innymi: amputacja, zawał serca, rozległe oparzenie i inne. Zwycięzcami tego konkursu została drużyna z klasy Iab: Martyna Matczuk, Paweł Grabowski i Jakub Englot.

Wartą podkreślenia inicjatywą był zorganizowany przez panie prof. Hannę Bohuszewicz i prof. Kingę Dolatowską kiermasz książek, przy którym żywo pomagali uczniowie szkoły. Zebrane pieniądze posłużą wyposażeniu biblioteki szkolnej w kolejne ciekawe pozycje.

Przez cały czas trwania imprezy była możliwość zwiedzenia budynku szkoły, zajrzenia do pracowni, a także zapoznania się z ofertą programową szkoły. Zwiedzający bardzo chętnie uczestniczyli w lekcji pokazowej biologii, którą sumiennie przygotowali uczniowie. Prezentowali oni przeróżne eksponaty, przeprowadzali doświadczenia, pokazywali jak pracować z mikroskopem. Powodzeniem cieszyły się też doświadczenia fizyczne, a także konkursy organizowane w poszczególnych pracowniach. Odwiedzający mogli także przejrzeć wystawione kroniki szkoły. Być może niektórzy z nich odnaleźli na ich kartach siebie lub bliskie osoby.

Zważywszy na fakt, że z definicji piknik, to posiłek spożywany na świeżym powietrzu, uczniowie klas technikum pod kierunkiem pań prof. Hanny Zielińskiej, prof. Izabeli Żuchowskiej i prof. Matyldy Markizańskiej przygotowali grilla. Oprócz tradycyjnych kiełbasek, była możliwość skosztowania kaszanki, karkówki i przepysznego bigosu. Nie zabrakło też świeżych warzyw, pachnącego pieczywa i domowych marynat. Każda z klas przygotowała też ciasta, które cieszyły się dużą popularnością nie tylko ze względu na smak, ale też wyjątkowo duże porcje. Stoisko z napojami i słodyczami, zorganizowane przez panią prof. Joannę Tokarską, było oblegane przede wszystkim ze względu na chłodne soki, które przynosiły ulgę w tym upalnym dniu.

Dzięki licznemu i aktywnemu udziałowi mieszkańców Połczyna-Zdroju i wspaniałej pogodzie, piknik należy uznać za bardzo udany. Mamy nadzieję, że uczestnikom tego przedsięwzięcia podobało się tak samo, jak nam. Organizatorzy szkolnego pikniku składają serdeczne podziękowania wszystkim osobom i instytucjom, które wsparły organizację pikniku.

Zapraszamy do galerii! :)

Poprawiony: poniedziałek, 13 stycznia 2014 18:12
 

 

Odwiedzin:

Darmowy licznik odwiedzin licznik odwiedzin

(od 18.01.2011)

razem przeciw razom




Stworzone dzięki Joomla!. Designed by: joomla templates web hosting Valid XHTML and CSS.